Žiedinė ekonomika
Šiandien gyvename linijinėje, "imk-pagamink-išmesk" ekonomikoje. PProduktai naudojami ir išmetami, taip užkertamas kelias vis dar vertingų ir dažnai ribotų gamtos išteklių panaudojimui ir dar labiau didinama tarša. Tačiau žiedinėje ekonomikoje visas gaminio gyvavimo ciklas yra skirtas pašalinti atliekas ir taršą. Kai gaminys nebetinkamas naudojimui, jo medžiagos ir sudedamosios dalys vėl panaudojamos kitais būdais. Viskas grįžta į apyvartą, vyksta atsinaujinimas kaip ir natūraliose sistemose.
Dėl unikalaus supratimo apie atskyrimo ir šilumos technologijas "Alfa Laval" pirmauja kuriant naujus sprendimus, padedančius plėtoti žiedinę ekonomiką. Šiandien galime padėti jums pagerinti išteklių naudojimo efektyvumą ir atliekų mažinimą, pakartotinį naudojimą bei perdirbimą, kad optimizuotumėte gamybos procesus ir pasiektumėte patikimesnių ir tvaresnių rezultatų. Kartu galime paspartinti perėjimą prie žiedinės ekonomikos, susijusios su biologinės kilmės cheminėmis medžiagomis, bioplastiku, biodegalais, kietosiomis komunalinėmis atliekomis (KAK), nuliniu skysčių išmetimu (ZLD), plastiko, tekstilės ir kt. perdirbimu.
Žiedinės ekonomikos apibrėžimas
Ellen MacArthur fondo apibrėžta žiedinė ekonomika grindžiama atliekų ir taršos šalinimo, produktų ir medžiagų naudojimo išsaugojimo ir gamtinių sistemų atkūrimo principais.
Kitaip tariant, niekas neatsiranda šiukšlėse, o visi mūsų gamtos ištekliai naudojami efektyviausiu būdu, vėl ir vėl. Produktai gaminami naudojant atsinaujinančią energiją. Gamybos procesuose vanduo, cheminės medžiagos ir medžiagos naudojamos pakartotinai, jų kiekis mažinamas ir perdirbamos. Šalutiniai produktai išgaunami, kad patektų į kitas žiedines sistemas. Tada gaminys naudojamas kuo ilgiau. Jei gaminys sugenda, jis taisomas, o ne išmetamas. Pasibaigus gaminio gyvavimo ciklui, jo sudedamosios dalys perdirbamos, kad vėl būtų panaudotos gamyboje, taip užbaigiant ratą. Neperdirbta biologinė medžiaga vietoj to suyra, atsinaujina su saulės šviesa, CO2 ir maistinėmis medžiagomis, kad galėtų augti nauji gamtos ištekliai.
Žinoma, tai bus didžiulis pokytis pramonėje, tačiau būtinas. Ar jūsų veikla pasirengusi pereiti prie žiedinio verslo modelio? Jei taip, susisiekite su mumis šiandien ir sužinokite apie daugybę būdų, kaip mūsų sprendimai gali padėti pasiekti jūsų tikslus.
Efektyvus išteklių naudojimas
Ką iš tikrųjų reiškia efektyviau naudoti išteklius? Galiausiai, tai reiškia, kad reikia didinti našumą, žinoma, maksimaliai išnaudojant kiekvieną žaliavą, bet taip pat užtikrinant, kad niekas nenueitų perniek.
Tinkamai naudojant išteklius, efektyvus išteklių naudojimas ne tik pagerina jūsų veiklos tvarumą. Tai taip pat gali būti protingas būdas sumažinti išlaidas ir padidinti pelningumą. Nuo ekologiškų ir biologinių cheminių medžiagų iki natūralių šaltnešių - "Alfa Laval" turi sprendimų įvairovę ir kompetenciją, kad padėtų jums pagerinti išteklių vartojimo žiediškumą. Sužinokite, kaip galime padėti jūsų pramonei šiandien.
Pakartotinis naudojimas, mažinimas ir perdirbimas
Daugelyje šiuolaikinių pramonės procesų sunaudojama daug gamtinių išteklių ir dėl to susidaro daug atliekų. Tačiau naudojant tinkamą technologiją vis dažniau įmanoma sumažinti susidarančių atliekų kiekį ir taip sumažinti tiek poveikį aplinkai, tiek veiklos sąnaudas.
Bendrovė "Alfa Laval" turi daug patirties, padedančios klientams taikyti vietoje esančius apdorojimo ir panaudojimo sprendimus, kurie leidžia geriau valdyti jūsų atliekų ir vandens srautus. Mūsų itin efektyvūs atskyrimo ir vandens tvarkymo sprendimai gali padėti jums sumažinti, pakartotinai panaudoti ir perdirbti atliekas visiškai naujais būdais.
Produkto gyvavimo trukmė
Užtikrinti tvarumą žiedinėje ekonomikoje taip pat reiškia optimizuoti ir maksimaliai padidinti kiekvieno gaminio eksploatacines savybes.
Bendrovėje "Alfa Laval" tai yra svarbi mūsų įrangos konstrukcijos ir naudojamų medžiagų aspekto dalis. Bendradarbiaujame su klientais, siekdami užtikrinti, kad mūsų gaminiai būtų eksploatuojami optimaliai, kad būtų užtikrintas ilgalaikis ir efektyvus veikimas. Mūsų išsamus paslaugų portfelis užtikrina, kad kiekvienas "Alfa Laval" klientas gautų reikiamą pagalbą, kad jo įranga veiktų geriausiai visą naudojimo laiką. Kai kuriais atvejais net galime patarti, kaip pasibaigus gaminio eksploatavimo laikui jį galima pakartotinai panaudoti ir perdirbti.
"Outokumpu" žiediškumo spartinimas
Pasaulinė nerūdijančio plieno gamybos lyderė "Outokumpu" sumažino anglies dioksido pėdsaką, pagerindama skystų išteklių vartojimo žiediškumą savo nuriebalinimo procese. Galimybė ilgiau pakartotinai naudoti daugiau skysčio padėjo padidinti gamybos efektyvumą, taip pat lėmė mažesnį atliekų kiekį ir geresnę galutinių produktų kokybę. Žiūrėkite šį vaizdo įrašą ir sužinokite daugiau.
Dalyvavimas visuose sektoriuose
Dėl pirmaujančių atskyrimo ir šilumos perdavimo naujovių "Alfa Laval" plačiai paplitusi įvairiose pramonės srityse. Norite sužinoti, kaip mes galime padėti jums pagerinti jūsų veiklos žiediškumą? Pasirinkite savo sritį iš toliau pateikto sąrašo.
Nulinis skysčių išmetimas (ZLD)
"Alfa Laval" ZLD sistemos yra tvirti, kompaktiški sprendimai, skirti visiškai sumažinti skysčių išmetimą įvairiose pramoninių atliekų srityse. ZLD sistemos optimizuoja vandens suvartojimo efektyvumą, derinant šiluminius sprendimus ir atskyrimo technologiją, kurios pagrindą sudaro "AlfaFlash" garintuvas.
Biologinės cheminės medžiagos
Iš įvairių biomasės šaltinių pagamintos cheminės medžiagos ir medžiagos atlieka svarbų vaidmenį mažinant mūsų priklausomybę nuo neatsinaujinančių išteklių. Medžiai, augalai, pasėliai, dumbliai, bakterijos ir biologinės atliekos gali būti naudojami įvairiomis formomis ir pavidalais gaminant įvairias biologines chemines medžiagas, degalus, produktus ir tarpinius produktus. "Alfa Laval" gali padėti padidinti efektyvumą ir tvarumą įvairiose biologinės chemijos srityse.
Perdirbimas
Žiedinėje ekonomikoje paskutinis produkto gyvavimo ciklo etapas yra perdirbimas. Tai leidžia pasinaudoti gaminio sudedamosiomis dalimis ir gamtiniais ištekliais, grąžinant juos į gamybą. Šiandien atsirandantys procesai sukuria naujas galimybes komercializuoti plastiko, tekstilės, baterijų, kietųjų komunalinių atliekų (KKA) ir kt. perdirbimo procesus.
Energijos vartojimo efektyvumas
Švari energija
Tvari partnerystė
Susisiekite su mumis ir gaukite daugiau informacijos
Susisiekite su mumis šiandien, jei norite gauti daugiau informacijos apie mūsų tvarius sprendimus