Kraujo perdirbimas
Susigrąžinamas kraujas sudaro 3-4% daugumos gyvūnų. Šis kraujas dažnai išmetamas kartu su kitais subproduktais. Turint tinkamą įrangą, šis kraujo komponentas gali būti naudojamas kaip žaliava žmonėms vartoti skirtiems produktams, taip pat techniniams gaminiams. Gyvūnų kraujas susideda iš plazmos ir raudonųjų ląstelių (dar vadinamų hemoglobinu). Plazma yra funkcinis baltymas, turintis komercinį potencialą žmonėms vartoti. Raudonieji kraujo kūneliai paprastai būna nevalgomi, džiovinti.
Kraujo miltai
Neapdorotas paskerstų gyvūnų kraujas gali būti naudojamas kaip žaliava įvairiems pramoniniams procesams, kurie padidina jo vertę ir (arba) daro jo savybes naudingesnes.
„Alfa Laval“ teikia perdirbimo sistemas, kurios techninio laipsnio kraują paverčia kraujo miltais, kurių rinkos vertė yra žymiai didesnė nei standartinių mėsos ir kaulų miltų.
Kraujo plazma
Net 60% žalio kraujo yra pagaminta iš plazmos, kuri yra funkcinis baltymas, turintis didelį komercinį potencialą.
Tačiau šie valgomi baltymai turi būti perdirbami labai atsargiai, jei jie bus parduodami kaip didelės vertės produktas. Toks apdorojimas turi būti sukonfigūruotas taip, kad būtų užtikrintas švelnus gydymas ir sumažintas bet koks kirpimo poveikis, galintis plyšti raudonieji kraujo kūneliai.
Kraujo plazmos apdorojimas paprastai apima ultrafiltravimą, kurio metu baltymai išgryninami ir pašalinama druska, po to koncentruota plazma užšaldoma arba džiovinama purškiama.