Šilumos atgavimas
Per pastaruosius kelis dešimtmečius duomenų centrai daug ką patobulino tvarumo požiūriu. Tai apima visas sritis - nuo elektros energijos naudojimo efektyvumo (PUE) ir anglies dvideginio naudojimo efektyvumo (CUE) mažinimo iki vandens naudojimo efektyvumo (WUE) gerinimo. Tačiau dabar atėjo laikas duomenų centrų pramonei žengti kitą revoliucinį žingsnį.
Rūpindamiesi atliekine šiluma, duomenų centrai taip pat gali tapti energijos tiekėjais. Tai ne tik padidina bendrą pelningumą, bet ir pagerina jų pakartotinio energijos naudojimo efektyvumo (ERE) rodiklius.
Aušinimo procesas yra vienas didžiausių elektros energijos suvartojimo šaltinių vidutiniame duomenų centre. Jis taip pat lemia didesnes eksploatacines išlaidas ir kelia didelį susirūpinimą aplinkai dėl anglies dvideginio pėdsako. Taigi, panaudojus šią energiją šilumos atgavimo procese, išeikvota energija bus panaudota kitoms reikmėms ir sumažės didėjantis poveikis.
Tačiau perdirbant duomenų centrų šilumą susiduriama su tam tikrais sunkumais, nes šildymui dažnai reikia aukštesnės temperatūros nei vidutiniame duomenų centre esančio aušinimo vandens. Laimei, naudodami šilumos siurblį galite išspręsti šią problemą ir pasiekti reikiamą temperatūrą.
Geriausia yra tai, kad jis iš tikrųjų gali pagerinti jūsų sistemos aušinimo našumą!
Tiesioginis šilumos atgavimas
Kai technologinio proceso temperatūros reikalavimai atliekinei šilumai iš maitinimo centro yra nedideli, vartotoją galima prijungti prie aušinimo kontūro nedidinant temperatūros lygio. Tai idealus scenarijus, nes norint padidinti temperatūrą, reikia prijungti šilumos siurblį, kuris reikalauja elektros energijos.
Dėl tobulėjančios aušinimo skysčiu į skystį technologijos galime padidinti efektyvumą ir atgauti daugiau šilumos, kai reikia aukštesnės temperatūros. Šiuo atveju rekomenduojama pridėti plokštelinį šilumokaitį, nes jis padeda išvengti trukdžių tarp dviejų sistemų ir veikia kaip sistemos pertraukiklis.
Tiesioginė šiluma gali būti naudojama patalpų šildymui, šiltnamiams, vabzdžių fermoms, žuvų fermoms, dumblių fermoms, gėlinimo įrenginiams, medienos ir biomasės džiovinimui ir kt.
Šilumos atgavimas naudojant šilumos siurblį
Jei reikiama proceso temperatūra yra aukštesnė už duomenų centro aušinamojo vandens temperatūrą, temperatūrai padidinti galima prijungti šilumos siurblį. Šilumos siurblys veikia kaip apverstas šaldytuvas; duomenų centro aušinimo vanduo naudojamas sintetiniam freonui arba natūraliam šaltnešiui garinti. Pasirinktas šaldymo agentas suslėgiamas kompresoriuje, kad kondensatoriuje galėtų išsiskirti aukštesnės temperatūros. Tada šią šilumą galima panaudoti, pavyzdžiui, pramonės procese, centralizuotam šildymui arba buitiniam karštam vandeniui ruošti.
Siekiant maksimaliai padidinti energijos vartojimo efektyvumą ir sumažinti kompresoriaus suvartojamos energijos kiekį, reikėtų naudoti šilumos siurblį su aukštu naudingumo koeficientu (COP). Tvariausias sprendimas, pasižymintis didžiausiu COP, yra naudoti natūralų šaldymo agentą, pavyzdžiui, anglies dioksidą arba amoniaką. Jei vieną iš šių natūralių šaldymo agentų derinsite su lituotu arba pusiau suvirintu plokšteliniu šilumokaičiu, pasieksite efektyviausių energijos vartojimo rezultatų.
Esant sezoniniams svyravimams, šilumos siurblį galima derinti su kitais vėsinimo sprendimais (pvz., laisvuoju vėsinimu arba aušintuvais), kad būtų pasiektas optimalus sistemos efektyvumas.
Daugialypės santaupos
Atliekinės šilumos rekuperacijos ir gerai suprojektuoto plokštelinio šilumokaičio derinys įvairiais būdais pagerins duomenų centro ekonomiškumą ir tvarumą.
Be to, šilumos rekuperacijos sprendimai yra labai svarbūs siekiant paspartinti perėjimą prie grynojo nulinio išmetamųjų teršalų kiekio. Šiame vaizdo įraše sužinosite apie efektyvumo rodiklius ir vaidmenį, kurį atliekinės šilumos atgavimas atlieka kuriant tvarų duomenų centrą.
Šilumos atgavimo sprendimai
Kaip kurti tvaresnio masto duomenų centrus? Svarbu rasti tinkamą temperatūrą, kuri būtų tinkama tiek vėsinimo, tiek šildymo procesui. Turime sprendimą. Derindami šilumos siurblį, natūralius šaltnešius ir plokštelinį "Alfa Laval" šilumokaitį galite pasiekti didesnį COP (efektyvumo koeficientą). Tai leis pasiekti norimą temperatūrą ir kartu padidinti vėsinimo sistemos našumą. Tai - laimėjimas..
"Alfa Laval" turi geriausią patirtį, kad padėtų jums optimizuoti aušinimą ir atliekinės šilumos panaudojimą. Žiūrėkite šį vaizdo įrašą su mūsų ekspertais Christianu Kempe ir Jesperu Olsenu ir sužinokite daugiau apie tai, kaip kurti tvarius duomenų centrus.
Plokštelinių šilumokaičių privalumai
- Įjungti šilumos atgavimą
- Efektyvus sistemos pertraukiklis, užtikrinantis trukdžius ir atsakomybę
- Tūrio izoliavimas
- Sumažinti ir supaprastinti techninę priežiūrą
- Sumažinkite gamybos vėsinimo išlaidas
- Sertifikuotas našumas pagal AHRI taisykles
Atsigręžkite į efektyvumą
"Alfa Laval" plokšteliniai šilumokaičiai gali veikti esant tokiam pat mažam LMTD (logaritminiam vidutiniam temperatūros skirtumui) kaip ir garintuvai. Siekdami užtikrinti, kad šis efektyvumas nebūtų prarastas dėl skysčio kolonos arba dėl neteisingo slėgio kritimo, sukūrėme "U-Turn" separatorių. Šis modulis pasižymi efektyviu, kompaktišku montavimo procesu, jo vertikalus pakilimas mažesnis, o matmenys mažesni nei bet kurio kito sprendimo. Be to, visos amoniako jungtys sugrupuotos toje pačioje pusėje, todėl modulį galima montuoti prie sienų arba pagrindinio skardžio perimetre.
"Alfa Laval U-turn" privalumai
- Sukurta natūraliems šaldymo agentams
- Visapusiškas sprendimas, įskaitant mūsų plokštelinį šilumokaitį ir separatoriaus technologiją
- Minimalūs slėgio kritimo nuostoliai
- Didžiausias energijos vartojimo efektyvumas
- Artima temperatūra
- Erdvę taupanti konstrukcija
- Galimi pusiau suvirinti plokšteliniai šilumokaičiai ir "Alfa Nova" sintezės būdu sujungti plokšteliniai šilumokaičiai
Atraskite žaliųjų IT ateitį su "Alfa Laval
"Alfa Laval" tiekia serverių patalpų vėsinimo sprendimus nuo pat pirmųjų interneto atsiradimo dienų. Šiandien siūlome platų duomenų centrų aušinimo sprendimų asortimentą, kurį palaiko pasaulinis aptarnavimo tinklas, kuriame dirba jūsų verslą suprantantys ekspertai. Bendradarbiaudami su mumis, kai pradedate planuoti savo duomenų centro projektą, galime padėti jums sukurti sistemą, kuri užtikrins maksimalų aušinimo efektyvumą ir patikimumą.
Veiklos auditas
Mūsų apmokyti ekspertai peržiūri ir analizuoja faktines jūsų įrangos šilumines charakteristikas. Naudodami šiuolaikines priemones, jie gali nustatyti, ar nėra užsiteršimo ar panašių pavojų, todėl galite geriau planuoti techninės priežiūros poreikius, kad optimizuotumėte sistemos veikimo laiką.
Valymas vietoje
"Alfa Laval" valymo vietoje (CIP) sistemos leidžia greitai ir lengvai išvalyti šilumokaičius, kad būtų išvengta užsiteršimo. Naudojant aplinkai nekenksmingas, biologiškai suyrančias valymo priemones, mūsų CIP sistema leidžia išvengti nereikalingo pakartotinio įrangos atidarymo. Dėl to smarkiai sumažėja atsarginių dalių sąnaudos ir priežiūrai reikalingų darbo valandų skaičius.
Atgalinis praplovimas
"Alfa Laval" rekomenduoja dažnai ir trumpą laiką atgal praplauti įeinantį aušinamojo vandens srautą. Šia seka grįžtantis vanduo nubraukia ir nuplauna nuo šilumokaičio plokštelių paviršiaus susikaupusias šiukšles. Naudojant atbulinio praplovimo įrangą taupomas laikas ir pinigai, kartu sumažinant prastovas.
Norite sužinoti daugiau?
Norite sužinoti, kaip galime padidinti jūsų duomenų centro ekonomiškumą ir tvarumą naudodami pažangius aušinimo bokštų sprendimus, pagrįstus pirmaujančiomis plokštelinių šilumokaičių technologijomis? Susisiekite su mumis šiandien, ir mūsų ekspertai susisieks su jumis!